Pre A1 Starters poate ajuta copilul să facă primul pas spre:
înțelegerea conținutului de bază în limba engleză de pe internet,
să se bucure de cărți, cântece, televiziune și filme în limba engleză la nivel elementar și să î-și facă noi prieteni la nivel global.

Testul de limba engleză Pre A1 START

• folosește situații reale din viața de zi cu zi pentru a facilita învățarea prin joacă;
  • acoperă ambele forme majore de limba engleză (britanică și americană);
  • folosește o gamă largă de materiale și suporturi educaționale atât gratuite cât și contra-cost.

A1 Flayers

275,00 lei

Sku: YLE - move 202012-L3

Availability: In stock

Pre A1 Starters poate ajuta copilul să facă primul pas spre:
înțelegerea conținutului de bază în limba engleză de pe internet,

Testul de limba engleză Pre A1 START

• acoperă ambele forme majore de limba engleză (britanică și americană);
Compare

A1 Flayers - Young Learner of English

Cursurile și examenele YLE sunt create în mod special pentru a-i încuraja pe copiii să se apropie cu încredere și să descopere frumusețea învățării limbii engleze. Examenele YLE vă permit să evaluați, să monitorizați și să îmbunătățiți nivelul de cunoaștere a limbii engleze.

Cambridge English A1 Flayers este al este cel mai înalt din cele trei niveluri de testare Cambridge English Young Learners (YLE) privind cunoașterea limbii engleze destinate copiilor din ciclul primar și gimnazial cu vârsta cuprinsă între 9 și 12 ani.

Examenele YLE va permit sa monitorizati si sa imbunatatiti nivelul de cunoastere a limbii engleze fiind în mod special creat pentru a încuraja copiii la inceputul invatarii limbii engleze.

Nivel de dificultate:
A1 pe Scala Comună Europeană de Referință.

Cui se adresează?
Copiii care susțin acest test au vârsta cuprinsă între 9 și 12 ani și o pregătire de aproximativ 220 de ore de limba engleză.

În cadrul testului copiii vor trebui să:

• explice diferența dintre două povești sau poze;
  • scrie sau să spună o scurtă poveste în limba engleză;
  • formuleze întrebări și să folosească verbe la timpul trecut (past tense). Examenul Cambridge English: Flyers este echivalent din punct de vedere al nivelului de dificultate cu examenul Cambridge English: Key for Schools (KETs)

ListeningReading și Writing Speaking
25 min40 min7-9 min
Maxim cinci scuturiMaxim cinci scuturiMaxim cinci scuturi

Nu exista calificativul de test promovat sau nepromovat. Copilul poate obtine un maximum de cinci “scuturi” pentru fiecare proba: ascultat (Listening), vorbit (Speaking), citit si scris (Reading & Writing). Numarul de scuturi obtinut pentru fiecare proba va fi afisat pe certificat. Certificatul este disponibil dupa aproximativ o luna de la data examenului.