CLUBUL ”UNIQUBE RELIEF”

Ai senzația că totul în jurul tău se schimbă?

• Că lucrurile merg într-o direcție pe care nu o controlezi?
  • Că ai nevoie de abilități noi pentru a face prezentări în mediul
  • online ?
  • Sau pentru a negocia cu partenerii de afaceri ?
  • Sau, de ce nu, pentru a-ți convinge alegătorii să te voteze ?

UNIQUBE îți propune două tipuri de ateliere ( online / offline) :

1. Limba engleză. De ce ? Pentru că este limba în care informația circulă cel mai ușor. Cursurile vor fi modulare, în funcție de nivel și motivație. Dacă aceasta există, îți putem elibera un certificat Cambridge/IELTS/ Trinity /OET, în urma unui examen. Este primul pas spre o universitate din afară sau o slujbă foarte bine plătită.
Lector: prof. Gabriela Laslău, coordonatorul centrului Cambridge EEC și examinator Cambridge.

2. De discurs public și dezbateri (în limba română). De ce ?
Pentru că poți. Pentru a-ți îmbunătăți stilul oratoric, dacă ai unul, sau a-ți crea unul.
Pentru a învăța să asculți și să fii ascultat. Pentru a găsi cu viteză cele mai relevante argumente într-o dezbatere.

Lector: Prof. Dr. Nicoleta Zărnescu
Formator Debate: prof. Gabriela Laslău, Instructor Club Debate